fbpx
 

BlogFotokopi Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kiralık fotokopi makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler, cihaz alımı sırasında büyük önem arz eden bir mesele olmaktadır. İş hayatının en çok ihtiyaç duyulan elektronik cihazlarını oluşturan fotokopi makinaları, bir defa alınmalı ve en başta alım esnasında doğru kriterlere uygun şekilde seçilmelidir. En uygun fotokopi makinesi nasıl seçilir, Fotokopi Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir diye merak ediyorsanız he birlikte göz atalım.

Fotokopi Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

1. Online/Offline Çalışma Durumuna bakılmalı
Cihaz seçimi sırasında en başta ağa bağlanma durumuna göz atılmalıdır. Online çalışan fotokopi makinaları ayrıca yazıcı görevi görüyor. Bu nedenle bu özelliğe dikkat edilmelidir.

2. Kopyalama Kapasitesi
Baskı sayısı işletmeler için büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle en başta baskı adedi özelliklerine dikkat etmek gerekiyor. İhtiyaçlarınız doğrultusunda dakikada kaç adet çıktı verdiğine dikkat edilmelidir.

3. Renkli / Renksiz Seçimi
Fotokopi çıktı özelliği olarak renkli ve renksiz bir şekilde baskı alabilmesi en önemli diğer bir seçeneklerin başında geliyor. Bu özelliğe dikkat edilmelidir.

4. Kâğıt Desteği
A4 gibi standart baskı ölçüsünün yanı sıra nadiren de olsa ihtiyacını oluşturacak A3 VE A5 gibi farklı kâğıt desteğinin de bulunması dikkat edilmesi gereken önemli bir kriterdir

5. Tarama Özelliği
Sadece fotokopi ile sınırlı kalmayan tarama özelliği bulunan cihazları tercih etmeniz işinize özel çözümler sunan bir cihaz olmasını sağlayacaktır.

6. Faks Çekebilme Özelliği
Bazı resmî kurumların olmazsa olmaz iletişim seçeneği faks olabildiği için başka noktalara giderek faks çekme çilesine katlanmamak için fotokopi makinesi seçerken faks özelliği bulunmasına özen gösterin.

7. Kâğıt Besleme Özelliği
Kağıtlarını otomatik alabilen bir fotokopi makinesi seçimine özen gösterin.

8. Çift Yönlü Baskı Özelliği
Kağıtların her iki yönünü de akıllıca kullanabilen ve israftan kurtaran fotokopi cihazlarını tercih edin.

9. Satış Sonrası Destek
Fotokopi makinesi satın aldıktan sonra ortaya çıkan sorunları ile uğraşabilecek ve sattığı cihazın arkasında durabilecek bir cihaz tercihi yapmanız doğru olacaktır. Fotokopi makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili tüm önemli kriterleri yukarıdaki şekilde sıralamaya çalıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Xerox Türkiye

Dijital Baskı Çözümleri

Fotokopi Makineleri

Yetkili Bayii ve Teknik Servis Hizmetleri

Takip EtPort Teknoloji Sosyal Medya
Yeniliklerimizden haberdar olmak için takip edin.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Call Now Button